PDA

Visualizza Versione Completa : Il dialetto Calabrese



VENTO
12-07-08, 23:23
Cosa ne pensate se sul forum della Calabria si cominci a dialogare in dialetto Calabrese?

calabrisella89
28-07-08, 00:58
Bonasira! Chi mi cuntati?? W a terra nostra!!!

uqbar (POL)
28-07-08, 12:36
iu sugnu ra Calabria Citra, cusenza.
e vua i ddu siti ?

calabrisella89
28-07-08, 19:13
iu sugnu ra Calabria Citra, cusenza.
e vua i ddu siti ?

I cusenza sini? Iu sugnu i vibbbbbu!Stetti n'annu a cusenza pimmu vaiu all'università.. ma mindi staiu iendu subba,picchì m'innamurai i nu toscanu!

uqbar (POL)
29-07-08, 09:55
I cusenza sini? Iu sugnu i vibbbbbu!Stetti n'annu a cusenza pimmu vaiu all'università.. ma mindi staiu iendu subba,picchì m'innamurai i nu toscanu!

sti toscani !!!!
mo si venano pigghiano puru i fimmine nostre!!! :)

vabbè speriamo ca almeno u zitu toscano è nu beddu e bravo figliolo

calabrisella89
29-07-08, 18:46
sti toscani !!!!
mo si venano pigghiano puru i fimmine nostre!!! :)

vabbè speriamo ca almeno u zitu toscano è nu beddu e bravo figliolo

Si si, u zitu miu eni nu figghiolu pulitu e rispettosu,sugnu 'nnamurata persa pi iju!

VENTO
30-08-08, 11:11
Bongiornu a tutti i Calabrisi chi trasino 'cca, a vui vi canusciu ca ogni tantu ndi lejimu subba u situ chi ndi staci cchju a cori "U regnu di dui Sicilij",
jiu sugnu i Vibbu Valentia, o comu ndi chiamavanu na vota, Muntalajuni, e penzu ca nui facimu na cosa bbona pemmu scrivimu in dialettu, pecchì cu trasi subba u situ da Calabria, esti o Calabrisi o figghju i Calabrisi, e nci faci piaciri u senti i palori nostri i na vota, e puru comu u parramu mò u dialettu.

Ciao a tia Calabrisella, e a tia Uqbar, ndi sentimu poi.


Ventu di Calabria

calabrisella89
01-09-08, 16:53
Ciao Vento!
Puru tu sini i Vibbu? Iu sugnu di nu paisi vicinu,non tu pozzu diri 'cca picchì non vogghiu u legginu ji nimali di padani!
Parramu u calabbrisi nostru ca eni a megghiu lingua!!!
Puru iu ti leggivi ntu Regnu di dui Sicili!
U calabbrisi sacciu u mu parru ma non sacciu u mu scrivu bonu,aiu u mi 'mparu!
Nu saluto a tutti i calabbrisi!!

PS a costa i vibbu eni a chiu bella i tutti!:-01#44

meridio
09-09-08, 20:30
Cosa ne pensate se sul forum della Calabria si cominci a dialogare in dialetto Calabrese?
Mo arrivai,sugnu i GIOIA ,su 28 anni ca staiu a roma e speriamu ca mi ricordu a lingua da Chiana.
Nu grandi salutu a tutti

bruno (POL)
15-09-08, 11:03
Ciao ragazzi puru ieu sugnu da provincia i riggiu precisamenti i bovalinu ma pa studio ndavi na para d'anni ca sugnu a perugia,nu salutu a tutti i calabrisi du situ.....a presto



ottima idea chissa i parlamu nta lingua nostra

bruno (POL)
15-09-08, 11:05
viditi ca sugnu u moderatori du forum reggini ogni tanto se voliti i veniti a scriviri cocchicosa mi faci a piaciri

Un saluto da Bruno

siculo58
15-09-08, 15:50
Comu, si dici, ca 'u calabrisi é un dialettu sicilianu, siddu vi scrivu 'n sicilianu sugnu sicuru ca mi capiti.
Vulia sulu salutari:
Samberenica a tutti e viva la Calabria!

meridio
15-09-08, 22:28
Comu, si dici, ca 'u calabrisi é un dialettu sicilianu, siddu vi scrivu 'n sicilianu sugnu sicuru ca mi capiti.
Vulia sulu salutari:
Samberenica a tutti e viva la Calabria!
Salutamu ,stu CATANIA comu u vidi ? pa REGGINA e nautru annu di sufferenza , speriamu di restari in A,ciau

siculo58
16-09-08, 09:29
Salutamu ,stu CATANIA comu u vidi ? pa REGGINA e nautru annu di sufferenza , speriamu di restari in A,ciau

Vitti 'a partita cu l'inter e nun mi piaciu! Jucanu troppu mali, siddu jucavunu comu ficiunu quannu signau Plasmati alivoti si purtavunu li tri punti, picchi l'inter, pi essiri chiddu ca é, 'na squatra accussí 'mpurtanti, jucavu peggiu do Catania.
Spiramu ca ni salvamu (Catania e Reggina) nautra vota.
Salutamu.

meridio
18-09-08, 12:27
Vitti 'a partita cu l'inter e nun mi piaciu! Jucanu troppu mali, siddu jucavunu comu ficiunu quannu signau Plasmati alivoti si purtavunu li tri punti, picchi l'inter, pi essiri chiddu ca é, 'na squatra accussí 'mpurtanti, jucavu peggiu do Catania.
Spiramu ca ni salvamu (Catania e Reggina) nautra vota.
Salutamu.
intantu ddà coppa italia passammu tutti e dui speriamu avanti:-:-01#19

siculo58
19-09-08, 09:33
intantu ddà coppa italia passammu tutti e dui speriamu avanti:-:-01#19

Siiiiiii, quattru purpetta o Padova e quattru o Cagliari!:D

LUGLIO1970
20-09-08, 00:27
Bonasira a tuttti........
Che beddu mi parramu tutti i sta manera.
Ieu ambeci sugnu i Rriggiu Rriggiu
Vi salutu a tutti.........

meridio
20-09-08, 20:17
Siiiiiii, quattru purpetta o Padova e quattru o Cagliari!:D
Vitti ora i risultati ,u CATANIA Vola ,cumplimenti e ddo Culo e bergamaschi:D:D

VENTO
26-09-08, 20:26
Comu, si dici, ca 'u calabrisi é un dialettu sicilianu, siddu vi scrivu 'n sicilianu sugnu sicuru ca mi capiti.
Vulia sulu salutari:
Samberenica a tutti e viva la Calabria!

Avia nu pocu chi no trasia dintra u situ nostru, e stajiu scrivendu cu tanta commuzioni, pecchi a parra nostra esti na parrata chi si capisci nta tuttu u meridioni.
Pe quantu riguarda a Siculo 58, sanbenedica puru a ttia e a tutti i Siciliani chi trasinu nta stu forum E Viva puru a Sicilia e tutti quanti nui chi trasimu nta stu forum e vidimu quantu parramu uguali.

Ventu 'da Calabria

siculo58
27-09-08, 02:38
Avia nu pocu chi no trasia dintra u situ nostru, e stajiu scrivendu cu tanta commuzioni, pecchi a parra nostra esti na parrata chi si capisci nta tuttu u meridioni.
Pe quantu riguarda a Siculo 58, sanbenedica puru a ttia e a tutti i Siciliani chi trasinu nta stu forum E Viva puru a Sicilia e tutti quanti nui chi trasimu nta stu forum e vidimu quantu parramu uguali.

Ventu 'da Calabria

Sanbenerica Ventu! mi fa piaciri ca ni putemu attruvari macari 'cca. Siddu vi pozzu fari 'na cunfirenza, me matri havía parenti Calabbrisi!